Welcome to Tesla Motors Club
Discuss Tesla's Model S, Model 3, Model X, Model Y, Cybertruck, Roadster and More.
Register

22” Michelin Pilot Sport 4S - incredibly noisy?

This site may earn commission on affiliate links.
Hi all, I installed a new set of T-Sportline 22” wheels with these tires on my Model X Plaid. Torqued them to spec, and supposedly they come already balanced.

Wow, they make the most annoying noise. It’s a very audible whirring sound at low and high speeds. Almost like I’m in a wind tunnel, or driving on a metal grate bridge. The car seems stable. Tire pressure is 45. Any ideas on what the issue can be?
0C7B5B00-787A-4A85-8BB5-95D332CEA7A9.jpeg
 
Witam wszystkich, zainstalowałem nowy zestaw kół T-Sportline 22” z tymi oponami w moim modelu X Plaid. Dokręcałem je do specyfikacji i podobno są już wyważone.

Wow, robią najbardziej denerwujący hałas. To bardzo słyszalny szum przy niskich i wysokich prędkościach. Prawie jakbym był w tunelu aerodynamicznym lub jechałem po moście z metalowej kraty. Samochód wydaje się stabilny. Ciśnienie w oponach wynosi 45. Jakieś pomysły, na czym może polegać problem?View attachment 811680
Witam, trafiłem na ten post przez przypadek, co spowodowało, że musiałem napisać, że opony Michelim Pilot Sport 4s mają ten problem nie tylko w przypadku Tesli.
Mieszkam w Polsce, Forda Mustanga odebrałem w grudniu - auto ma w standardzie opony Michelin Pilot Sport 4s (przód 255/40/19 i tył 275/40/19).
Problem zauważyłem, gdy w kwietniu założyłem seryjne opony na felgi, ponieważ od grudnia używałem zimowej YOKOHAMY, opona była cichsza i co najważniejsze nie miała tych denerwujących dudnienia jak MICHELIN.
W moim przypadku dźwięk pojawia się przy prędkości 146 km/h czyli około 92 mph. przy prędkości 100 km/h słychać delikatnie (trzeba posłuchać)
Dzięki temu, że miałem okazję używać innych opon (YOKOHAMA) mogę potwierdzić, że problem nie istniał.
 
Witam, dziesięć postów przez firmę, które mają problem, który trafił na miejsce, żeem napisać, że opony Michel Pilot Sport 4s nie tylko w sprawie Tesli.
Mieszkam w Polsce, Forda Mustanga odebrałem w sklepie - auto ma w standardzie opony Michelin Pilot Sport 4s (przód 255/40/19 tył 275/40/19)
Problemy związane z testem, gdy w kwietniu zaplanowałem seryjne opony na felgi, ponieważ od grudnia użyłem świadectwa YOKOHAMY, opona była skutkowała i we współpracy z narzędziami do wykrywania i usuwania narzędzi oraz MICHELIN.
W przypadku wystąpienia pojawia się przy prędkości 146 km/h czyli około 92 mph. przy prędkości 100 km/h słychać głos (trzeba posłuchać)
Dzięki temu, że zabezpieczenie zabezpieczenia innych opon (YOKOHAMA) mogę potwierdzać, że problem nie istniał.
Witam, trafiłem na ten post przez przypadek, co spowodowało, że musiałem napisać, że opony Michelim Pilot Sport 4s mają ten problem nie tylko w przypadku Tesli.
Mieszkam w Polsce, Forda Mustanga odebrałem w grudniu - auto ma w standardzie opony Michelin Pilot Sport 4s (przód 255/40/19 i tył 275/40/19).
Problem zauważyłem, gdy w kwietniu założyłem seryjne opony na felgi, ponieważ od grudnia używałem zimowej YOKOHAMY, opona była cichsza i co najważniejsze nie miała tych denerwujących dudnienia jak MICHELIN.
W moim przypadku dźwięk pojawia się przy prędkości 146 km/h czyli około 92 mph. przy prędkości 100 km/h słychać delikatnie (trzeba posłuchać)
Dzięki temu, że miałem okazję używać innych opon (YOKOHAMA) mogę potwierdzić, że problem nie istniał.
 
Hi all, I installed a new set of T-Sportline 22” wheels with these tires on my Model X Plaid. Torqued them to spec, and supposedly they come already balanced.

Wow, they make the most annoying noise. It’s a very audible whirring sound at low and high speeds. Almost like I’m in a wind tunnel, or driving on a metal grate bridge. The car seems stable. Tire pressure is 45. Any ideas on what the issue can be?View attachment 811680
Sorry, I don't know why, but the post was published in Polish.

Hi, I came across this post by accident, which meant that I had to write that Michelim Pilot Sport 4s tires have this problem not only in the case of Tesla.
I live in Poland, I picked up a Ford Mustang in December - the car has Michelin Pilot Sport 4s tires as standard (front 255/40/19 and rear 275/40/19.
I noticed the problem when I put serial tires on the rims in April, because I had been using winter YOKOHAMA since December, the tire was quieter and most importantly did not have those annoying rumbling sounds like MICHELIN.
In my case, the sound appears at a speed of 146 km / h or about 92 mph. at a speed of 100 km / h it is audible delicately (you have to listen)
Thanks to the fact that I had the opportunity to use other tires (YOKOHAMA), I can confirm that the problem did not exist.