Op de N35 tussen Zwolle en Raalte stond een snelheidsbord bij een afslag naar een 60 km/h weg onder 45 graden met de hoofdweg. De autopilot las deze alsof die voor de hoofdweg geldt met het gevolg dat de auto 60 ging rijden. Heel irritant omdat je 80 mag op de N35. Daar niet meer op autopilot gereden sindsdien.
Ik heb de wegbeheerder (Rijkswaterstaat) gevraagd het bord op 90 graden tov de hoofdweg te draaien, zodat die duidelijk alleen bij de zijweg hoort.
Binnen een week hadden ze ernaar gekeken, maar ze vonden het niet nodig, schreven ze me: "Het bord staat goed".
Ik denk dat er meer mensen geklaagd hebben, want zowaar - na een jaar - hebben ze het bord goed gezet, zodat het duidelijk alleen voor de zijweg geldt.
Ik kan nu weer de Autopilot gebruiken.
Daarom mijn oproep: Als je een situatie tegenkomt waar de snelheidsborden niet goed staan, meldt het aan de wegbeheerder.
Als meerdere mensen dat doen, heb je kans dat er wat aan gedaan wordt en het probleem opgelost.
Aanpak (sorry, alleen NL):
1. Zoek de weg op:
Bij Wegbeheerders | Rijkswaterstaat staan alle wegen op de kaart en je kunt inzoomen tot je die duidelijk kunt aangeven.
Het kan een rijksweg zijn, maar ook provinciale of gemeentelijke weg. Ik had de N35, een rijksweg.
2. Klik op de goed plaats op de weg:
Er verschijnt een popup venster met een email-adres waar je kunt melden.
3. Meldt het probleem:
- Bij Rijkswaterstaat is dat op de hoofdpagina via:
- In het contactformulier kun je de fout melden, de plaats opgeven, en ev. een foto toevoegen:
Ik heb de wegbeheerder (Rijkswaterstaat) gevraagd het bord op 90 graden tov de hoofdweg te draaien, zodat die duidelijk alleen bij de zijweg hoort.
Binnen een week hadden ze ernaar gekeken, maar ze vonden het niet nodig, schreven ze me: "Het bord staat goed".
Ik denk dat er meer mensen geklaagd hebben, want zowaar - na een jaar - hebben ze het bord goed gezet, zodat het duidelijk alleen voor de zijweg geldt.
Ik kan nu weer de Autopilot gebruiken.
Daarom mijn oproep: Als je een situatie tegenkomt waar de snelheidsborden niet goed staan, meldt het aan de wegbeheerder.
Als meerdere mensen dat doen, heb je kans dat er wat aan gedaan wordt en het probleem opgelost.
Aanpak (sorry, alleen NL):
1. Zoek de weg op:
Bij Wegbeheerders | Rijkswaterstaat staan alle wegen op de kaart en je kunt inzoomen tot je die duidelijk kunt aangeven.
Het kan een rijksweg zijn, maar ook provinciale of gemeentelijke weg. Ik had de N35, een rijksweg.
2. Klik op de goed plaats op de weg:
Er verschijnt een popup venster met een email-adres waar je kunt melden.
3. Meldt het probleem:
- Bij Rijkswaterstaat is dat op de hoofdpagina via:
- In het contactformulier kun je de fout melden, de plaats opgeven, en ev. een foto toevoegen: