Welcome to Tesla Motors Club
Discuss Tesla's Model S, Model 3, Model X, Model Y, Cybertruck, Roadster and More.
Register
  • We just completed a significant update, but we still have some fixes and adjustments to make, so please bear with us for the time being. Cheers!

Wie ervaart een lagere laadsnelheid/range met de 85kWh na update?

bergmobiel

New Member
Mar 22, 2015
3
4
Netherlands
Al sedert 4 weken het probleem van dramatisch verlaagde laadsnelheid bij de 85 KWh classic uit 2014 met 79.000 km, nu maximaal 65 kW, zelfs bij een lege accu op temperatuur. Toen ook een case aangemaakt bij Tesla Service:
"Beste meneer, Wij hebben voor u in de logs gekeken. Wij zien terug dat u veel via de supercharger laadt. Wat wij u willen adviseren is dat u probeert thuis of op het werk te laden met de mennekes 2 cable of de UMC tot maximaal 90% van uw batterij. Dit zal beter voor de conditie van uw batterij zijn. Het is niet goed voor de batterij om veel te superchargen. Team Tesla Tilburg
Ook het laden via de Thuislader geeft geen verbetering, kennelijk een puur een software matige aanpassing die echter de waarde van mijn auto bij de verkoop wel verlaagt.
 
  • Informative
Reactions: FairFrank

FairFrank

Member
May 27, 2013
442
220
Amsterdam - NL - EU
Al sedert 4 weken het probleem van dramatisch verlaagde laadsnelheid bij de 85 KWh classic uit 2014 met 79.000 km, nu maximaal 65 kW, zelfs bij een lege accu op temperatuur.
...
Ook het laden via de Thuislader geeft geen verbetering, ...

Dank voor uw ervaring. Hier dezelfde DC-laadsnelheidreductie (2013 85kWh 2019.24.4).
 

ConstantG

Member
Apr 23, 2017
723
343
Sint Oedenrode
In zijn "class Action" noemt hij iedere Tesla : "all over the world" Dus in principe kan je daar gewoon bij aansluiten...

Dat kan hij wel zeggen maar zo’n Class action geeft bij mijn weten geen rechten. Ik heb in ieder geval nog nooit gehoord dat een class action ook rechten geeft buiten de USA.
 

ConstantG

Member
Apr 23, 2017
723
343
Sint Oedenrode
  • Disagree
Reactions: FairFrank

RichieB

Member
Oct 27, 2017
766
475
Netherlands
Het echte verhaal is natuurlijk dat Tesla hier niets over heeft verklaard. Ze lijken ook geen communicatieplan te hebben voor deze ingreep. Ik ga er nog steeds van uit dat er een goede reden is om dit te doen, maar ze moeten het gewoon uitleggen.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: FairFrank

ConstantG

Member
Apr 23, 2017
723
343
Sint Oedenrode
Het echte verhaal is natuurlijk dat Tesla hier niets over heeft verklaard. Ze lijken ook geen communicatieplan te hebben voor deze ingreep. Ik ga er nog steeds van uit dat er een goede reden is om dit te doen, maar ze moeten het gewoon uitleggen.

Laadsnelheid met ruim 1/3 verminderen is volgens mij niet zo makkelijk uit te leggen.
 
  • Like
Reactions: pvh

pvh

Active Member
Jun 28, 2014
3,100
1,129
Netherlands, Rotterdam Ballade (Aria)
Je kan goed zien dat het een hele bewuste beperking is welke niet door de accu maar gewoon in harde nummers door Tesla is beperkt in de software.
Als je nu je airco op vol vermogen zet gaat de auto niet meer kW vragen. In het verleden was het zo dat als je accu voller begon te raken en je dan uiteraard minder vermogen kreeg vanuit de lader bij het aanzetten van de airco je duidelijk een toename zag in de kW die je van de SuC kreeg. Nu heb ik dit gisteren een paar keer geprobeerd daar het mij eerder al opviel.
Op zowel een SuC en een DC 50kW lader en in beide gevallen bleef de laadsnelheid gelijk.
 
  • Informative
Reactions: PaulusdB

RichieB

Member
Oct 27, 2017
766
475
Netherlands
Blijft nu bij het aanzetten van de airco de laadsnelheid in km/u gelijk of het aantal kW dat je uit de paal krijgt? Want als er een beperking zit op het aantal kW uit de paal dan zou bij het gebruik van de airco de km/ u terug moeten lopen, toch?

Dus jij denkt dat de laadcurve die er nu is wordt afgedwongen op kW per SoC en niet meer op conditie van de accu? Dat zou inderdaad een boel verklaren..
 

pvh

Active Member
Jun 28, 2014
3,100
1,129
Netherlands, Rotterdam Ballade (Aria)
Blijft nu bij het aanzetten van de airco de laadsnelheid in km/u gelijk of het aantal kW dat je uit de paal krijgt? Want als er een beperking zit op het aantal kW uit de paal dan zou bij het gebruik van de airco de km/ u terug moeten lopen, toch?

Dus jij denkt dat de laadcurve die er nu is wordt afgedwongen op kW per SoC en niet meer op conditie van de accu? Dat zou inderdaad een boel verklaren..

Sorry, ja dat bedoel ik. Het geeft geen verandering in de kW im de auto dus lijkt op de paal. De accu krijgt dus feitelijk nog minder vermogen en lijkt dus dat van de SoC een vaste waarde aan de paal als Max zal worden doorgegeven. Dus eigenlijk nog meer beperkt in laadvermogen daar je dus als je in de auto zit tijdens het laden en de airco aanhebt je nog langer moet wachten.
 
  • Informative
Reactions: PaulusdB

Kooky675

Member
Jul 11, 2013
136
49
Haarlem
Inmiddels heb ik ook de SuC beperking ondervonden (20.4.2). Voor de liefhebber de datapunten van verschillende sessies onderweg door Duitsland.

De teneur is duidelijk, vroeger kreeg ik tot 20 % zeker 118 kW, bij 60 % nog 60 kW. Al met al dus ongeveer 10..20 kW minder vermogen over de hele range met de bijkomende extra laadtijd. Zelf ben ik tot nu toe juist erg conservatief geweest door de accu nooit helemaal tot 0 % leeg te rijden of tot 100 % te laden. Gezien de huidige softwarebeperkingen heeft dat blijkbaar geen verschil gemaakt. Nu niet helemaal leegrijden maakt het laden met de huidige beperkingen extreem veel langzamer. Hoop echt dat er een fix komt om weer 118 kW te krijgen als eerder het geval was.

Overigens zijn er twee verschillende zaken, de lagere SuC snelheid en de verminderde range. Verminderde range heb ik zelf tot nu toe nog niet ervaren gelukkig, maar ik kan het ook nog niet uitsluiten helaas.

19 % - 97 kW
20 % - 94 kW
22 % - 90 kW
25 % - 87 kW
30 % - 84 kW - 95 kW - 83 kW
35 % - 78 kW
36 % - 80 kW - 86 kW
40 % - 74 kW - 84 kW
42 % - 78 kW
45 % - 69 kW
46 % - 73 kW
55 % - 54 kW
60 % - 51 kW - 46 kW
66 % - 45 kW
70 % - 38 kW - 43 kW
75 % - 40 kW
 
Last edited:

schonelucht

Well-Known Member
Mar 10, 2014
5,080
8,770
Nederland
Misschien geen rechten, maar wel verhaal. Afwachten wat hieruit beslist wordt en dan eens naar en SeC gaan met een printout van de class action en vonnis :)

Als in de uitkomst onderhandeld word dat wereldwijd klanten herstel krijgen, dan wel. Heb toch al een paar keer op basis van een Amerikaanse class action een paar dollar gekregen.
 

About Us

Formed in 2006, Tesla Motors Club (TMC) was the first independent online Tesla community. Today it remains the largest and most dynamic community of Tesla enthusiasts. Learn more.

Do you value your experience at TMC? Consider becoming a Supporting Member of Tesla Motors Club. As a thank you for your contribution, you'll get nearly no ads in the Community and Groups sections. Additional perks are available depending on the level of contribution. Please visit the Account Upgrades page for more details.


SUPPORT TMC
Top