Welcome to Tesla Motors Club
Discuss Tesla's Model S, Model 3, Model X, Model Y, Cybertruck, Roadster and More.
Register

Greek M3 Highland Arrivals 2023

This site may earn commission on affiliate links.
Έχει παραλάβει κανένας long range; Εμένα αύριο βγαίνουνε οι πινακίδες, από ότι με ενημερώσανε, για να το παραλάβω μεθαύριο.
Όταν έχετε χρόνο και θέλετε ανεβάστε καμία φώτο στο Tesla Fans στο fb, να χαζέψουμε και εμείς που τα περιμένουμε!!!
 
Έχει παραλάβει κανένας long range; Εμένα αύριο βγαίνουνε οι πινακίδες, από ότι με ενημερώσανε, για να το παραλάβω μεθαύριο.
Όταν έχετε χρόνο και θέλετε ανεβάστε καμία φώτο στο Tesla Fans στο fb, να χαζέψουμε και εμείς που τα περιμένουμε!!!
Παρέλαβες κανονικά σήμερα; εντυπώσεις;
 
Παρέλαβα σήμερα το απόγευμα το αμάξι..πρώτη φορά σε Tesla αλλά μέσα σε 5-10 λεπτά συνηθίζει κανείς τα πάντα. Το one pedal καταπληκτικο σε implementation. Το αμάξι έχει πολύ καλή ηχομονωση μέσα και τα πάντα δείχνουν ποιοτικά. Το μόνο ίσως που με ξένισε ήταν στη παραλιακή σε έντονες λακουβες κυρίως στα σημεία που είχε κάτω γραμμές του τραμ ακούγεται ένας θόρυβος ίσως από το παράθυρο. Αλλά μόνο σε μεγάλη εγκαρσια λακουβα. Και τα φλας έγιναν συνήθεια άμεσα. Ίσως σε πλατεία λίγο να θέλει λίγο σκέψη θα δείξε. Το δεύτερο που με προβλημάτισε είναι ότι είναι ποιο χαμηλό από ότι περίμενα, σε σύγκριση με ενα mondeo που έχω τώρα, με αποτέλεσμα να πρέπει να αλλάξω κλίση στο πάρκινγκ με μερεμετι για να μπορεί να μπει.. Κατά τα άλλα κ μέσα κ έξω είναι κουκλί το αμάξι
 
  • Like
Reactions: Vaggelis
Το παρέλαβα σήμερα το θηριάκι. Λίγο συνήθειο χρειάζεται για να μπω τελείως στην εποχή του Elon, αλλά μέχρι στιγμής τα πάω καλά. Αν μάθω να έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στην οθόνη θα το ευχαριστηθώ, ακόμη πιο πολύ. Το audi είχε τρομερή ορατότητα κατι στο οποίο υστερεί λίγο το model 3, γι' αυτό αν κάποιος είναι νευρικός σαν και εμένα, πρέπει να δουλεύει αρκετά την οθόνη.
Πάντως εγώ έπαθα πλάκα με το τιμόνι, γιατί ενω το αναφέρουν μαλακό, ακόμα και στο soft είναι όσο σκληρό ήταν και στο audi. Οι αναρτήσεις τούμπανο ίσως θα τις προτιμούσα ένα τσικ πιο σκληρές, αλλά μπαίνει τρένο. Τα φρένα θα τα ήθελα καλύτερα, γιατί νομίζω ότι οι 4πιστονες του audi, ήταν πιο άγκυρες. Επιτάχυνση μια χαρά, αν και τη συνήθισα ήδη, αλλα στο μελλον ισως παιξει και το boosteraki.
Το παρέλαβα με 28%, οπότε το φόρτισα σε ενα 25 λεπτό στη Μαρίνα φλοισβου (150kw) ή οποία με 0,65, τι λες και φαρμακείο. Τώρα το δοκίμασα και λίγο στο 220 και βάζει περίπου 10% το 3ωρο, το οποίο μου δείχνει, ότι αν το ήθελα μόνο για να πηγαίνω στη δουλειά μου θα με κάλυπτε άνετα.
 
  • Like
Reactions: Vaggelis
Σήμερα μπήκαν κ τα φιμε της Llumar Nano ceramic στη Γλυφάδα. Ήταν το τρίτο που έφτιαξε μου είπε. . 3 μερες με το αμάξι κ μετά από 400κμ είμαι ενθουσιασμενος. Ποιοτική κύλιση, αθόρυβο. Ένας υπολογιστής με ρόδες που κάνει τα πάντα. Και ο δείκτης "γυρίζει κεφάλια" στο μέγιστο....
Ερώτηση, Έχει βάλει κάποιος ή σκέφτεται να βάλει τις PPF της Llumar? Μου έλεγαν για τη προσφορά στα 1999 ευρώ. Δε μου περισσεύουν τώρα αλλά μου έδειξε δύο range rover που είχε φτιάξει κ έδειχναν σούπερ.
 
  • Like
Reactions: Vaggelis
Σήμερα μπήκαν κ τα φιμε της Llumar Nano ceramic στη Γλυφάδα. Ήταν το τρίτο που έφτιαξε μου είπε. . 3 μερες με το αμάξι κ μετά από 400κμ είμαι ενθουσιασμενος. Ποιοτική κύλιση, αθόρυβο. Ένας υπολογιστής με ρόδες που κάνει τα πάντα. Και ο δείκτης "γυρίζει κεφάλια" στο μέγιστο....
Ερώτηση, Έχει βάλει κάποιος ή σκέφτεται να βάλει τις PPF της Llumar? Μου έλεγαν για τη προσφορά στα 1999 ευρώ. Δε μου περισσεύουν τώρα αλλά μου έδειξε δύο range rover που είχε φτιάξει κ έδειχναν σούπερ.
Καλησπέρα εγώ έχω κλείσει ραντεβού από τις 12 του Δεκέμβρη, στις 8 Γενάρη ppf και nano ceramic στη llumar της Γλυφάδας. Δυστυχώς γίνεται πανικός και με έβαλαν αρκετά πιο μετά. Ελπίζω να μη μου τι κάνει μέχρι τότε κάνα πετραδάκι.