Welcome to Tesla Motors Club
Discuss Tesla's Model S, Model 3, Model X, Model Y, Cybertruck, Roadster and More.
Register

Greek M3 Highland Arrivals 2023

This site may earn commission on affiliate links.
Ρε παιδιά λέτε όπως έφυγε από Σμύρνη το Asian captain να κάνει μια στάση Πειραιά να αφήσει και εδώ τίποτα;; Προς τα εκεί κατευθείνεται
Ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουνα και εγώ γιατί μου έκανε εντύπωση το root του. Κανονικά για να περασει από Κύθηρα και να πάει προς kopper, θα έπρεπε να περάσει κάτω από τη Τήνο για να κάνει λιγότερα μίλια.
 
Ρε παιδιά λέτε όπως έφυγε από Σμύρνη το Asian captain να κάνει μια στάση Πειραιά να αφήσει και εδώ τίποτα;; Προς τα εκεί κατευθείνεται
Έχουν ξεχάσει και το AIS με προορισμό τη Σμύρνη, λες και θέλουν να μας κάνουν έκπληξη 🤣.
 
Και Λαύριο ας τα αφήσει. Αρκεί να είναι φορτισμενα..
🤣 Ας τα φέρουνε και τους τα φορτίζω όλα, εγώ!!!
120 μίλια είναι σχεδόν από Πειραιά και κάνα 100 αρι από Λαύριο σε 7-8 ώρες θα έχουμε μια εκτίμηση. Πάντως VIN ακόμα δε βλέπω, αν ομως δω ότι όντως πάει Ελλάδα θα κάνω ένα τηλεφωνάκι στην TA αύριο.
 
Όποιος θέλει ας τσεκαρει και στο pc του για κάποιο κρυμμένο VIN, σύμφωνα με τις παρακάτω οδηγίες
Απλά βάλτε LRW στην αναζήτηση
Και υπάρχει και το tesla vin finder στο chrome που το βγάζει και αυτόματα.
 
Last edited:
Παίδες αρχίζω να βγάζω μια άκρη μετά από λίγο διαβασμα.. σε εμάς πιθανότατα να έρχονται αυτοκίνητα και από το koper.. όταν εμφανίστηκε στον λογαριασμό μου το vin στις 16/10 το πρωί, εκείνο το πρωί αναχώρησε από suez για Σμύρνη.. με το που έφτασε στις 18/10 στην Σμύρνη, μετά από τότε το Vin δρν εμφανιζόταν πλέον στο λογαριασμό μου, πράγμα που σύμφωνα και με εμπειριες άλλων ατόμων συμβαίνει όταν το αυτοκίνητο πλησιάζει προς την παράδοση. Με όλα αυτά τα δεδομένα , αλλά και το estimate του 28/10-9/11 , καταλήγω ότι κατά 90% το αυτοκίνητο μου βρίσκεται στο Asian captain που φτάνει αύριο στο koper.
 

Attachments

  • IMG_3224.jpeg
    IMG_3224.jpeg
    531.7 KB · Views: 42
  • Like
Reactions: GeorgeM3SR
Παίδες αρχίζω να βγάζω μια άκρη μετά από λίγο διαβασμα.. σε εμάς πιθανότατα να έρχονται αυτοκίνητα και από το koper.. όταν εμφανίστηκε στον λογαριασμό μου το vin στις 16/10 το πρωί, εκείνο το πρωί αναχώρησε από suez για Σμύρνη.. με το που έφτασε στις 18/10 στην Σμύρνη, μετά από τότε το Vin δρν εμφανιζόταν πλέον στο λογαριασμό μου, πράγμα που σύμφωνα και με εμπειριες άλλων ατόμων συμβαίνει όταν το αυτοκίνητο πλησιάζει προς την παράδοση. Με όλα αυτά τα δεδομένα , αλλά και το estimate του 28/10-9/11 , καταλήγω ότι κατά 90% το αυτοκίνητο μου βρίσκεται στο Asian captain που φτάνει αύριο στο koper.
Τσεκαρες αν ακόμα υπάρχει κανένα κρυφό VIN;
Λογικά φαντάζομαι τα rwd έρχονται μέσω Σλοβενίας, γιατί εμένα είναι πιο μετέπειτα η ημερομηνία παρόλο που το έχω παραγγείλει νωρίτερα.
 
Η ημερομηνία μου είχε αλλάξει όταν το Asian Captain ήταν στο Port Said και για τον ίδιο λόγο υπέθεσα ότι είναι και το δικό μου στο Asian Captain. Το 2/11 με 9/12 όμως που έχω με μπερδεύει. Μακάρι να μη σου αλλάξουν τις μέρες γιατί έφτασε ο καιρός...
Παίδες αρχίζω να βγάζω μια άκρη μετά από λίγο διαβασμα.. σε εμάς πιθανότατα να έρχονται αυτοκίνητα και από το koper.. όταν εμφανίστηκε στον λογαριασμό μου το vin στις 16/10 το πρωί, εκείνο το πρωί αναχώρησε από suez για Σμύρνη.. με το που έφτασε στις 18/10 στην Σμύρνη, μετά από τότε το Vin δρν εμφανιζόταν πλέον στο λογαριασμό μου, πράγμα που σύμφωνα και με εμπειριες άλλων ατόμων συμβαίνει όταν το αυτοκίνητο πλησιάζει προς την παράδοση. Με όλα αυτά τα δεδομένα , αλλά και το estimate του 28/10-9/11 , καταλήγω ότι κατά 90% το αυτοκίνητο μου βρίσκεται στο Asian captain που φτάνει αύριο στο koper.
 
  • Like
Reactions: AGiannakakis
Η ημερομηνία μου είχε αλλάξει όταν το Asian Captain ήταν στο Port Said και για τον ίδιο λόγο υπέθεσα ότι είναι και το δικό μου στο Asian Captain. Το 2/11 με 9/12 όμως που έχω με μπερδεύει. Μακάρι να μη σου αλλάξουν τις μέρες γιατί έφτασε ο καιρός...
Μακάρι να μη το αλλάξουν, τι να πω!!! Αν και από ότι φαίνεται ένας αλγόριθμος είναι που βγάζει τις προσεγγίσεις και μάλλον πρέπει να μπήκε σε κάποιο πλοίο για να μου δώσει τόσο μικρό εύρος ημερομηνίας. Πάντως το 19/11 - 01/12 μου δείχνει ότι θα έρθει με τη δεύτερη φουρνιά. Λογικά με glovis star ή glovis champion και κάπου κοντά στο suez θα πάρω vin number.
 
Τσεκαρες αν ακόμα υπάρχει κανένα κρυφό VIN;
Λογικά φαντάζομαι τα rwd έρχονται μέσω Σλοβενίας, γιατί εμένα είναι πιο μετέπειτα η ημερομηνία παρόλο που το έχω παραγγείλει νωρίτερα.
Κρυφό vin δεν είχα ποτε, μόνο το επίσημο στην εφαρμογή
 
Κρυφό vin δεν είχα ποτε, μόνο το επίσημο στην εφαρμογή
Οκ σε κάποιες περιπτώσεις που ήταν κοντά να εμφανιστεί το vin, το κρύβουνε στο κώδικα τις σελίδας και το βρίσκεις όπως το αναφέρω πιο πάνω σε pc χρησιμοποιώντας το chrome. Και εγώ που το έχω τσεκαρει, ούτε εκεί τίποτα αν και πιστεύω σε κάνα 10ημερο θα εμφανιστεί!!!
 
Όποιος θέλει ας τσεκαρει και στο pc του για κάποιο κρυμμένο VIN, σύμφωνα με τις παρακάτω οδηγίες
Απλά βάλτε LRW στην αναζήτηση
Και υπάρχει και το tesla vin finder στο chrome που το βγάζει και αυτόματα.

Καλημέρα στην ομάδα , που βλέπετε ρε παιδιά το VIN ;
Καλημέρα!
Για το vin δες στο post του GreekNavy.
Το αν μπορείς να το δεις εξαρτάται από πολλούς παράγοντες από ότι έχουμε συμπεράνει. Αγορά ή leasing?
 
Γενικά πάντως θεωρώ από εδώ και πέρα θα πάνε μπουνιά οι παραδόσεις. Μέχρι τέλος του μήνα θα έχουν παραδοθεί πάνω από 25.000 highlands και άλλα 15.000 μέχρι τα μέσα Νοέμβρη.
Ακόμα και οι καινούργιες παραγγελίες γράφουμε 3-6 εβδομάδες.
Μακάρι να μη καθυστερήσουν και τα logistics πολύ, ώστε να τα έχουμε παραλάβει μέχρι τα τέλη Νοέμβρη, όσοι τα έχουμε παραγγείλει το Σεπτέμβριο!!!
 
Γενικά πάντως θεωρώ από εδώ και πέρα θα πάνε μπουνιά οι παραδόσεις. Μέχρι τέλος του μήνα θα έχουν παραδοθεί πάνω από 25.000 highlands και άλλα 15.000 μέχρι τα μέσα Νοέμβρη.
Ακόμα και οι καινούργιες παραγγελίες γράφουμε 3-6 εβδομάδες.
Μακάρι να μη καθυστερήσουν και τα logistics πολύ, ώστε να τα έχουμε παραλάβει μέχρι τα τέλη Νοέμβρη, όσοι τα έχουμε παραγγείλει το Σεπτέμβριο!!!
Στην έκθεση που ρώτησα πότε θα το έχω μου είπαν τέλος Δεκεμβρίου αρχές Γενάρη
 
Στην έκθεση που ρώτησα πότε θα το έχω μου είπαν τέλος Δεκεμβρίου αρχές Γενάρη
Καλά εμένα όταν το παρήγγειλα 11/09 μου είχαν πει Γενάρη με Φλεβάρη και αν είμαι τυχερός Δεκέμβρη. Μετά που ξαναρωτήσω όταν πέρασα από το πάγκο τους στην έκθεση της ηλεκτροκίνησης, αρχές Οκτώβρη, μου είπαν δεν ξέρουμε τίποτα και ότι δεν είχαν νέα ούτε για αυτά που είχαν παραγγείλει οι ίδιοι. Γενικά αν δεν πάρεις VIN δεν πρόκειται να σου πουν τίποτα, παρά μόνο μακροπρόθεσμες εικασίες, για να μην εκτεθούν.
Βάση όμως λογικής από τις παραδόσεις των πλοίων μέχρι μέσα Νοέμβρη, θα έχουν ξεπεράσει οι παραδόσεις ακόμα και τις παραγγελίες. Οπότε θεωρώ ότι όσοι κάναμε νωρίς το Σεπτέμβρη θα τα έχουνε στην Ελλάδα μέχρι τέλος Νοέμβρη-αρχές Δεκέμβρη. Το θέμα βέβαια μετά είναι πόσο γρήγορα θα περάσουν και τις διαδικασίες logistics.
 
Last edited: