Welcome to Tesla Motors Club
Discuss Tesla's Model S, Model 3, Model X, Model Y, Cybertruck, Roadster and More.
Register

Greek M3 Highland Arrivals 2023

This site may earn commission on affiliate links.
Μόλις άλλαξε η ημερομηνία η ημερομηνία παράδοσης μου σε 21 Νοεμβρίου - 31 Δεκεμβρίου. 20 μέρες αργότερα...
Εσυ με κοτσαδόρο δεν το παρηγγειλες αν θυμάμαι καλά; Επειδή από άλλο ποστ εδώ μέσα επιβεβαιωμένα δεν ήρθε ακόμη κανένα με κοτσαδόρο
 
Για μενα πάντως ισχύει το εξής μετά και από μια βόλτα από τεσλα χθες στο κόσμος..
Αν και δεν έχουν πλήρη εικόνα, επιβεβαίωσαμε μέσα από το σύστημα με TA ότι έχω πάρει vin και δείχνει το τελευταίο update να έχει αναχωρήσει από Σανγκάη Σεπτέμβριο 😃😃 και διασταυρώσαμε ότι ο αριθμός VIN ήταν ο ίδιος που είδα εγώ στην εφαρμογή
 
Για μενα πάντως ισχύει το εξής μετά και από μια βόλτα από τεσλα χθες στο κόσμος..
Αν και δεν έχουν πλήρη εικόνα, επιβεβαίωσαμε μέσα από το σύστημα με TA ότι έχω πάρει vin και δείχνει το τελευταίο update να έχει αναχωρήσει από Σανγκάη Σεπτέμβριο 😃😃 και διασταυρώσαμε ότι ο αριθμός VIN ήταν ο ίδιος που είδα εγώ στην εφαρμογή
Οπότε πρέπει να ήρθε με το Asian Captain και λογικά είναι καθοδόν, από τη Σλοβενία.
Τέλεια, τώρα μόνο το sms για να το παραλάβεις έμεινε.
Ελπίζω μέχρι τα μέσα Νοέμβρη να το έχεις παραλάβει, γιατί αν δε το πάρεις εσύ τότε, μας βλέπω εμάς Δεκέμβρη- Γενάρη.
 
Οπότε πρέπει να ήρθε με το Asian Captain και λογικά είναι καθοδόν, από τη Σλοβενία.
Τέλεια, τώρα μόνο το sms για να το παραλάβεις έμεινε.
Ελπίζω μέχρι τα μέσα Νοέμβρη να το έχεις παραλάβει, γιατί αν δε το πάρεις εσύ τότε, μας βλέπω εμάς Δεκέμβρη- Γενάρη.
IMG_3256.jpeg

Τώρα ξεκίνησε να ξεφορτώνει! Ελπίζω να είναι εδώ και να μην μου αλλάξει και εμένα καμία ημερομηνία
 
  • Like
Reactions: GreekNavy
View attachment 984541
Τώρα ξεκίνησε να ξεφορτώνει! Ελπίζω να είναι εδώ και να μην μου αλλάξει και εμένα καμία ημερομηνία
Σεπτεμβρη που σου είπανε μόνο το christal ray και αυτό είχανε φύγει. Το asian δηλαδή 26 Σεπτέμβρη. Τα υπόλοιπα αναχώρησαν Οκτώβριο!!!
 
Και εμένα η παράδοση πήγε για έως 4 Δεκεμβρίου. Για το SR χωρίς κάποιο έξτρα. Η παραγγελία μπήκε αρχές Οκτωβρίου κ θυμάμαι ότι η αντιπροσωπεία μου έλεγε ότι η εκτίμηση τους είναι για το πρώτο τρίμηνο του 2024. Δε καταλαβαίνω πως μπορεί να υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά
 

Attachments

  • IMG_7446.jpeg
    IMG_7446.jpeg
    264.3 KB · Views: 20
Άλλαξε και εμένα μόλις η ημερομηνία και από 19 Νοέμβρη με 1η Δεκέμβρη, πήγε 9 μέρες μετά 28 Νοέμβρη με 10 Δεκέμβρη.
Για να δούμε που θα κάτσει η μπίλια στο τέλος!!!
 
Άλλαξε και εμένα μόλις η ημερομηνία και από 19 Νοέμβρη με 1η Δεκέμβρη, πήγε 9 μέρες μετά 28 Νοέμβρη με 10 Δεκέμβρη.
Για να δούμε που θα κάτσει η μπίλια στο τέλος!!!
Δεδομένου ότι είναι κ γιορτές εκείνη την περίοδο πιθανό να μας έρθει Ιανουάριο. Σαν δώρο από τον Αγ. Βασίλη!
 
Δεδομένου ότι είναι κ γιορτές εκείνη την περίοδο πιθανό να μας έρθει Ιανουάριο. Σαν δώρο από τον Αγ. Βασίλη!
Θέλω να είμαι αισιόδοξος ότι θα έρθουν πριν το 2024.
Κρίμα να τα εχει πάρει όλη η Ευρώπη, να έχουν αρχίσει να παραδίδονται σε Κίνα και Αγγλία και να έρθουν μετά σε εμάς. Στο τέλος θα τα πάρουν και οι Αμερικανοί πρώτοι, που δεν έχει βγει ούτε για προπαραγγελία!!!
Παρεμπιπτόντως, οι Ιταλοί έχουν πάρει ήδη sms για την επόμενη και μεθεπόμενη εβδομάδα, για τις παραγγελίες του Σεπτεμβρίου. Από ότι βλέπω και νομίζω, αν οχι sms αλλά σίγουρα VIN έχουν πάρει και αρκετοί από Ρουμανία, Τσεχία, Βουλγαρία κ.λ.π.
Την Ελλαδιτσα ο Elon μου φαίνεται την έχει μόνο για να κάνει διακοπούλες, αυτός και η μάνα του!!!🤣
Θα με αναγκάσει να εκτονωθώ στο Audi και ήθελα να παίξω με άλλο παιχνιδάκι τα Χριστούγεννα!!!🤣
 
Άλλαξε και σε εμένα η παράδοση, πήγε 22 Νοεμβρίου με 4 Δεκεμβρίου, η παραγγελία έγινε 14/9.
Γράψε μερικά στοιχεία για το αμάξι που έχεις παραγγείλει (SR ή LR, χρώμα,extras κ.λ.π.), όπως τα γράφουμε στις προηγούμενες σελίδες, για να έχουμε για σύγκριση. Ευχαριστώ!!!
 
Καλησπέρα..όσο περιμένουμε τις παραδόσεις για τα model 3 μας, στην Ολλανδία ήδη ξεκίνησαν, έχει κανείς εγκεκριμένη αίτηση από το Κινουμαι Ηλεκτρικα 2? Έκανα την αίτηση στις 3 Οκτωβρίου κ η ενημέρωση ήταν ότι δεν είχε χρήματα. Όμως βλέπω το παρακάτω άρθρο που ελπίζω να πέσει μέσα

 
Καλησπέρα..όσο περιμένουμε τις παραδόσεις για τα model 3 μας, στην Ολλανδία ήδη ξεκίνησαν, έχει κανείς εγκεκριμένη αίτηση από το Κινουμαι Ηλεκτρικα 2? Έκανα την αίτηση στις 3 Οκτωβρίου κ η ενημέρωση ήταν ότι δεν είχε χρήματα. Όμως βλέπω το παρακάτω άρθρο που ελπίζω να πέσει μέσα

Καλησπέρα. Έχει εγκριθεί η επιδότηση μου για το Κινούμαι Ηλεκτρικά 2 και ισχύει μέχρι 31.12.2023 με δικαίωμα 3μηνης παράτασης. Την έχω καταθέσει από τον Ιουλιο του 2022 αν θυμάμαι καλά.
Ελπίζω να έρθει το αυτοκίνητο και να μην τη χάσω