Welcome to Tesla Motors Club
Discuss Tesla's Model S, Model 3, Model X, Model Y, Cybertruck, Roadster and More.
Register

Greek M3 Highland Arrivals 2023

This site may earn commission on affiliate links.
Γράψε μερικά στοιχεία για το αμάξι που έχεις παραγγείλει (SR ή LR, χρώμα,extras κ.λ.π.), όπως τα γράφουμε στις προηγούμενες σελίδες, για να έχουμε για σύγκριση. Ευχαριστώ!!!
Λευκό SR με μαύρο σαλόνι, χωρίς extra.
Βρήκα και το VIN
 
  • Like
Reactions: GreekNavy
Καλησπέρα..όσο περιμένουμε τις παραδόσεις για τα model 3 μας, στην Ολλανδία ήδη ξεκίνησαν, έχει κανείς εγκεκριμένη αίτηση από το Κινουμαι Ηλεκτρικα 2? Έκανα την αίτηση στις 3 Οκτωβρίου κ η ενημέρωση ήταν ότι δεν είχε χρήματα. Όμως βλέπω το παρακάτω άρθρο που ελπίζω να πέσει μέσα

Εγώ την αίτηση την έκανα στις 11 Σεπτέμβρη και εγκρίθηκε 25. Τώρα περιμένω το επόμενο στάδιο τις υπαγωγής της αίτησης, αλλά έτσι και αλλιώς πρέπει να έχει έρθει το αμάξι, να έχει πληρωθεί και να έχουν βγει η άδεια κυκλοφορίας και η πινακίδα, για να καταθέσεις και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά.
Γενικά από εδώ και πέρα οποίος δεν μπήκε σε κάποια ακυρωμένη αίτηση πρέπει να έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι δεν θα επιδοτηθεί, γιατι και το 3 να βγει, το οποίο θεωρώ θα είναι με μικρότερο ποσό, δεν θα έχει αναδρομική ισχύ, από ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής τουλάχιστον.
 
Καλησπέρα. Έχει εγκριθεί η επιδότηση μου για το Κινούμαι Ηλεκτρικά 2 και ισχύει μέχρι 31.12.2023 με δικαίωμα 3μηνης παράτασης. Την έχω καταθέσει από τον Ιουλιο του 2022 αν θυμάμαι καλά.
Ελπίζω να έρθει το αυτοκίνητο και να μην τη χάσω
Από τον Ιούλιο του 22???? Τι έχεις παραγγείλει από τότε?
Κανονικά από τότε που θα μπει σε φάση:"Υπαχθείσα Αίτηση σε φάση Υποβολής δικαιολογητικών Ολοκλήρωσης" τότε έχεις 12 μήνες+3 μήνες παράταση για να στείλεις τα δικαιολογητικά.
 
Από τον Ιούλιο του 22???? Τι έχεις παραγγείλει από τότε?
Κανονικά από τότε που θα μπει σε φάση:"Υπαχθείσα Αίτηση σε φάση Υποβολής δικαιολογητικών Ολοκλήρωσης" τότε έχεις 12 μήνες+3 μήνες παράταση για να στείλεις τα δικαιολογητικά.
Άσε έχω τραβήξει μεγάλη ταλαιπωρία. Είχα παραγγείλει το KIA EV6 τον Ιούλιο του 2022 και δεν ερχόταν ποτέ. Τότε κατέθεσα και τα δικαιολογητικά για ένταξη στο ΚΗ2. Η αίτηση εγκρίθηκε Μάρτιο 23. Μέχρι τον Ιούνιο του 23 δεν είχα βγάλει άκρη με ΚΙΑ κι έτσι ακύρωσα και παρήγγειλα το Μ3 4 Ιουλίου 2023 γιατί ήταν ετοιμοπαραδοτο και έπεσα πάνω στην αλλαγή σε Highland! Περιμένω το καινούριο μου αυτοκίνητο συνολικά 15 μήνες και βλέπουμε...
 
Άσε έχω τραβήξει μεγάλη ταλαιπωρία. Είχα παραγγείλει το KIA EV6 τον Ιούλιο του 2022 και δεν ερχόταν ποτέ. Τότε κατέθεσα και τα δικαιολογητικά για ένταξη στο ΚΗ2. Η αίτηση εγκρίθηκε Μάρτιο 23. Μέχρι τον Ιούνιο του 23 δεν είχα βγάλει άκρη με ΚΙΑ κι έτσι ακύρωσα και παρήγγειλα το Μ3 4 Ιουλίου 2023 γιατί ήταν ετοιμοπαραδοτο και έπεσα πάνω στην αλλαγή σε Highland! Περιμένω το καινούριο μου αυτοκίνητο συνολικά 15 μήνες και βλέπουμε...
Η αλήθεια είναι ότι δεν νομίζω να το έχω δει ακόμα στο δρόμο το συγκεκριμένο αμάξι. Αλλά δεν πειράζει νομιζω ότι τώρα πας για άλλη κατηγορία, πολύ καλύτερη. Κάθε εμπόδιο για καλό.
Όταν λες η αίτηση εγκρίθηκε μπήκες προς υπαγωγή ή υπαχθεισα αίτηση σε φάση υποβολής δικαιολογητικών ολοκλήρωσης?
Γιατί από το δεύτερο έχεις 1 χρόνο + 3 μήνες παράταση, οπότε μην ανησυχείς!!!
 
Η αλήθεια είναι ότι δεν νομίζω να το έχω δει ακόμα στο δρόμο το συγκεκριμένο αμάξι. Αλλά δεν πειράζει νομιζω ότι τώρα πας για άλλη κατηγορία, πολύ καλύτερη. Κάθε εμπόδιο για καλό.
Όταν λες η αίτηση εγκρίθηκε μπήκες προς υπαγωγή ή υπαχθεισα αίτηση σε φάση υποβολής δικαιολογητικών ολοκλήρωσης?
Γιατί από το δεύτερο έχεις 1 χρόνο + 3 μήνες παράταση, οπότε μην ανησυχείς!!!
Όταν παρήγγειλα το EV6 ήταν λίγο ακριβότερο από το M3SR. Σήμερα είναι 16.000 ακριβότερο το ΚΙΑ. Δεν αξίζει τα λεφτά του με τίποτα, ειδικά από τότε που βγήκε το Highland.

Είμαι σε "φάση ολοκλήρωσης". Τελευταία φορά που είδα το σχετικό ΦΕΚ έλεγε το 12+3 με καταληκτική ημερομηνία την 31.12.2023+3 μηνες. Φαντάζομαι όμως ότι θα δώσουν παράταση.
 
Έψαξες μέσα στο κώδικα με LRW ή το έκανες με το VIN finder της Chrome? Εγώ μέχρι εχθές που είχα κοιτάξει δεν είχα τίποτα ακόμα.
Σήμερα είδα κ το δικό μου VIN κρυμμένο μέσα στη σελίδα ψάχνοντας για LRW με βάση τις οδηγίες που μας είχες δώσει παλιότερα. Δε θα εμπιστευόμουν να βάλω κάποιο app να το κάνει. Μπαίνεις στη σελίδα πατάς F12 και κάνεις search για LRW
 
  • Like
Reactions: GreekNavy
Σήμερα είδα κ το δικό μου VIN κρυμμένο μέσα στη σελίδα ψάχνοντας για LRW με βάση τις οδηγίες που μας είχες δώσει παλιότερα. Δε θα εμπιστευόμουν να βάλω κάποιο app να το κάνει. Μπαίνεις στη σελίδα πατάς F12 και κάνεις search για LRW
Ok. Εμένα δυστυχώς τίποτα και με τους δύο τρόπους. Λογικά για τα Long Range, δεν έχουν βγάλει, ούτε κρυφό VIN ακόμα.
 
Order placed: August 11th
Model: M3 LR White / Black Interior / 18" Wheels / No extras
VIN: Hidden
EDD: November 28th - December 10th

Καλησπέρα κι από μένα,
Εγώ έκανα την παραγγελία 11 Αυγούστου κι έγινε upgrade σε highland την 1η Σεπτεμβρίου. Προχθές άλλαξε πάλι η ημερομηνία παράδοσης 9 μέρες μετά κι έχω βρει το VIN με το Google Chrome addon ενώ δεν υπάρχει στο app.
Επίσης περνώντας πριν λίγες μέρες από την αντιπροσωπεία επιβεβαίωσαν ότι υπάρχει αριθμός πλαισίου και ότι θα είναι στα πρώτα highlands που θα έρθουν Ελλάδα (ελπίζω για παράδοση τον Δεκέμβριο)
 
Λογικά όλα μαζί θα έρθουν. Η δική μου παραγγελία, από 4 Ιουλίου, έχει ημερομηνία παράδοσης 21 Νοεμβρίου - 31 Δεκεμβρίου. Ελπίζω να είναι σωστές οι δικές σας!
 
Order placed: August 11th
Model: M3 LR White / Black Interior / 18" Wheels / No extras
VIN: Hidden
EDD: November 28th - December 10th

Καλησπέρα κι από μένα,
Εγώ έκανα την παραγγελία 11 Αυγούστου κι έγινε upgrade σε highland την 1η Σεπτεμβρίου. Προχθές άλλαξε πάλι η ημερομηνία παράδοσης 9 μέρες μετά κι έχω βρει το VIN με το Google Chrome addon ενώ δεν υπάρχει στο app.
Επίσης περνώντας πριν λίγες μέρες από την αντιπροσωπεία επιβεβαίωσαν ότι υπάρχει αριθμός πλαισίου και ότι θα είναι στα πρώτα highlands που θα έρθουν Ελλάδα (ελπίζω για παράδοση τον Δεκέμβριο)
Παρόλο και εμένα που άλλαξε η ημερομηνία, όπως ακριβώς με εσενα, δυστυχώς το VIN έστω και κρυφό δε μου το βγάζει!
 
Last edited:
Παρόλο και εμένα που άλλαξε η ημερομηνία, όπως ακριβώς με εσενα, δυστυχώς το VIN έστω και κρυφό δε μου το βγάζει!
Επειδή η ημερομηνία είναι η ίδια είναι πιθανό να είναι στο ίδιο πλοίο. Όσο για το VIN μπορεί να εμφανιστεί όταν φτάσει Βαρκελώνη.
 
  • Like
Reactions: GreekNavy
Επειδή η ημερομηνία είναι η ίδια είναι πιθανό να είναι στο ίδιο πλοίο. Όσο για το VIN μπορεί να εμφανιστεί όταν φτάσει Βαρκελώνη.
Μακάρι να είναι έστω στο rcc antwerp που φτάνει σήμερα, αν και θεωρούσα πιο πιθανό το glovis star με το glovis champion, λόγω των ημερομηνιών που έχουμε!!!