Welcome to Tesla Motors Club
Discuss Tesla's Model S, Model 3, Model X, Model Y, Cybertruck, Roadster and More.
Register

Greek M3 Highland Arrivals 2023

This site may earn commission on affiliate links.
Το ίδιο μου είχαν πει κ εμένα τη προηγούμενη εβδομάδα ότι ήταν Βαρκελώνη κ ότι δεν ξεραν σίγουρα με ποιο καράβι θα έρθουν αλλά θεωρούσαν ότι ίσως προλάβουν παράδοση πριν από τα Χριστούγεννα. Στο μεταξύ είδα ότι το καράβι Neptune που το χρησιμοποιει η Tesla είχε έρθει από Βαρκελώνη Πειραιά
Πιστεύω οτι θα έρθει στις 22 και το glovis challenge με τα τελευταία και λογικά θα τα συγκεντρώσουν όλα μαζί και θα τα στείλουν!!!
 
Εγώ έκανα παραγγελία ένα RWD την Πέμπτη 9/11, Δευτέρα εμφανίστηκε το VIN, χτες Τρίτη εξαφανιστηκε το VIN και έδειχνε ημερομηνία 30/11-10/12, και σήμερα δείχνει 30/11-12/12 ως εκτιμώμενη παράδοση (χωρίς VIN μετά την εξαφανιση του). Με ΤΑ advisor που μίλησα μου είπε Δεκέμβρη θα έρθει το αμάξι. Γενικά όλα δείχνει να κυλάνε γρήγορα!
 
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα λίγο να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε. Έχω κάνει αίτηση για το Κινουμαι Ηλεκτρικα 2 στις 3 Οκτωβρίου που έκανα κ την αγορά του αυτοκινήτου. Η αίτηση αρχικά έλεγε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα χρήματα και τωρα παραμένει σε κατάσταση "Αίτηση σε Καταχώρηση". Στο ελληνικό group του Tesla στο Facebook έλεγε ότι πρέπει να προσπαθουμε συνέχεια μήπως κ γίνει αποδεκτη. Εσείς τι θα λέγατε? Έχω διαβάσει ότι θα γίνει προσπάθεια όσοι κάναν αίτηση να πάρουμε τελικά το ποσό ακόμα κ αν κατά την αίτηση έλεγε ότι δεν υπάρχουν τα διαθέσιμα.
Πρέπει να μπαίνω κάθε μέρα στη σελίδα να το δοκιμάζω?
 
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα λίγο να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε. Έχω κάνει αίτηση για το Κινουμαι Ηλεκτρικα 2 στις 3 Οκτωβρίου που έκανα κ την αγορά του αυτοκινήτου. Η αίτηση αρχικά έλεγε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα χρήματα και τωρα παραμένει σε κατάσταση "Αίτηση σε Καταχώρηση". Στο ελληνικό group του Tesla στο Facebook έλεγε ότι πρέπει να προσπαθουμε συνέχεια μήπως κ γίνει αποδεκτη. Εσείς τι θα λέγατε? Έχω διαβάσει ότι θα γίνει προσπάθεια όσοι κάναν αίτηση να πάρουμε τελικά το ποσό ακόμα κ αν κατά την αίτηση έλεγε ότι δεν υπάρχουν τα διαθέσιμα.
Πρέπει να μπαίνω κάθε μέρα στη σελίδα να το δοκιμάζω?
Να δοκιμάζετε κάθε μέρα, και εμένα έτσι έλεγε και την πέρασα με την βοήθεια της εφαρμογής auto click.Εξαλλου έχουν δεσμευτει από το υπουργείο να βάλουν επιπλέον χρήματα από αδιάθετα , γιατί το κινούμαι ηλεκτρικά 2 δεν έχει λήξει.
 
Να δοκιμάζετε κάθε μέρα, και εμένα έτσι έλεγε και την πέρασα με την βοήθεια της εφαρμογής auto click.Εξαλλου έχουν δεσμευτει από το υπουργείο να βάλουν επιπλέον χρήματα από αδιάθετα , γιατί το κινούμαι ηλεκτρικά 2 δεν έχει λήξει.
Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Την ίδια απάντηση μου έδωσε κ το υπουργείο σήμερα και η αλήθεια είναι ότι μου ακούγεται απίστευτο αυτό. Να σε ρωτήσω για το auto click ρυθμίζεται να κάνει και login και να επιλέγει κουμπιά?
 
Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Την ίδια απάντηση μου έδωσε κ το υπουργείο σήμερα και η αλήθεια είναι ότι μου ακούγεται απίστευτο αυτό. Να σε ρωτήσω για το auto click ρυθμίζεται να κάνει και login και να επιλέγει κουμπιά?
Εφόσον έχεις κάνει login και φτάσεις στην τελική σελίδα (πράσινο κουτάκι ,υποβολή) ΜΟΝΟ εκεί θα ρυθμίσεις να χτυπάει το click χιλιάδες φορές , ανα 20 δευτερόλεπτα.
 
  • Like
Reactions: matsouk
Εμένα σήμερα από το απογευματάκι και μετά δε βλέπω στην εφαρμογή το VIN ενώ το έδειχνε. Η ημερομηνία παράδοσης παραμένει ίδια 22 Νοεμβρίου με 4 Δεκεμβρίου.
Model 3 RWD άσπρο με 18" ζάντες το βασικό μοντέλο είνα

Εμένα σήμερα από το απογευματάκι και μετά δε βλέπω στην εφαρμογή το VIN ενώ το έδειχνε. Η ημερομηνία παράδοσης παραμένει ίδια 22 Νοεμβρίου με 4 Δεκεμβρίου.
Model 3 RWD άσπρο με 18" ζάντες το βασικό μοντέλο είναι
Έχω κάνει ακριβώς την ίδια με εσένα παραγγελία στις 14 Σεπτεμβρίου και έχω την ίδια εκτιμώμενη παράδοση, τώρα πρόσεξα ότι εξαφανίστηκε το VIN!!!
VIN is back again
Και σε μένα!
 
Έχω κάνει ακριβώς την ίδια με εσένα παραγγελία στις 14 Σεπτεμβρίου και έχω την ίδια εκτιμώμενη παράδοση, τώρα πρόσεξα ότι εξαφανίστηκε το VIN!!!

Και σε μένα!
Team White! Κι εγώ το βασικό άσπρο με παραγγελία από 4 Ιουλίου. Αν δεν πάρω το πρώτο που θα έρθει θα βγω στα κανάλια.
 
Καλήμερα στους Highlanders! Έκανα από το Tesla service την αγορά του φορτιστή σήμερα.. Με το VIN βρήκαν το αυτοκίνητο και το φορτιστή που αντιστοιχεί. 501 ευρώ είναι το κόστος. Σε αναμονή για να τα υποδεχτουμε τώρα. Δεν είχαν τα παιδιά στο service καμία πληροφορία σχετικά με το πότε έρχονται πάντως
 
  • Like
Reactions: Vaggelis
Upgraded the Model 3 Highland with these premium accessories.
(Discount Code: $99-$15 code: BF15 / $179-$30 code: BF30 / $269-$50 code: BF50 / $499-$100 code: BF100)

Highly Recommended
Floor Mat: 2024 Model 3 Highland Floor Mats All Weather Double Layer Flocking TPE For Tesla
model 3 highland floor mat.png
Alcantara Cushion: All Seasons Alcantara Cushion for Tesla 2024 Model 3 Highland
model 3 highland alcantara cushion.png
Screen Protector: Dashboard Screen & Second Row Seat Screen Protector Tempered Film Fully Covers For Tesla 2024 Model 3 Highland
model 3 highland screen protector.png

Hidden Central Control Screen Storage Box: Model 3/Y Hidden Central Control Screen Lower Storage Box Tissue Storage for Tesla (Suitable for 2024 Model 3 Highland)
model 3 highland organizer.png

Mud Flaps: Mud Flaps Splash Guards Front Rear Mudguard Kit, No Drill Fender(4 Pcs) for Tesla 2024 Model 3 Highland
Model 3 highland mud flaps.png

Center Console USB Hub: Center Console USB Hub for Tesla 2024 Model 3 Highland
model 3 highland center console usb hub.png
 

Attachments

  • model 3 highland screen protector.png
    model 3 highland screen protector.png
    892.1 KB · Views: 11
Καλημέρα σας
Να ρωτήσω αν έχει κάποιος σκεφτεί ή αποφασίσει σε ποια ασφαλιστική θα το ασφαλισει?
Στο τωρινό μου καθημερινό αμάξι, έχω μεικτή στην interlife, αν και βέβαια δεν τη έχω χρειαστεί. Αλλά από τις άλλες που είχα μόνο τη generalli είχα χρησιμοποιήσει και ήμουνα ευχαριστημένος.
Όταν έρθει η ώρα θα ρωτήσω τον ασφαλιστή μου, τι προγράμματα παίζουν για τα ηλεκτρικά. Εννοείται μεικτή όμως και σε καλή εταιρεία, γιατί είναι καινούργιο και το χειρότερο ηλεκτρικό, οτιδήποτε άλλο είναι σαν να είσαι ανασφάλιστος και σε αυτή τη κατηγορία των αυτοκινήτων τα λάθη κοστίζουν πολύ.
 
Στο τωρινό μου καθημερινό αμάξι, έχω μεικτή στην interlife, αν και βέβαια δεν τη έχω χρειαστεί. Αλλά από τις άλλες που είχα μόνο τη generalli είχα χρησιμοποιήσει και ήμουνα ευχαριστημένος.
Όταν έρθει η ώρα θα ρωτήσω τον ασφαλιστή μου, τι προγράμματα παίζουν για τα ηλεκτρικά. Εννοείται μεικτή όμως και σε καλή εταιρεία, γιατί είναι καινούργιο και το χειρότερο ηλεκτρικό, οτιδήποτε άλλο είναι σαν να είσαι ανασφάλιστος και σε αυτή τη κατηγορία των αυτοκινήτων τα λάθη κοστίζουν πολύ.
Μεικτη σκέφτομαι και εγώ αλλιώς είναι μεγάλο ρίσκο. Έχω και τώρα στην AIG και στα δύο αυτοκίνητα της οικογένειας και στο ένα μάλιστα έχω κάνει χρήση 2 φορές που το βρήκα χτυπημενο και έμεινα πολύ ευχαρισημ.. H Anytime είδα έχει 990 ευρώ περίπου το χρόνο τη μεικτη για το RWD αλλά όπως κ εσύ θα ρωτήσω και σε άλλες
 
  • Like
Reactions: GreekNavy
Και εγώ είμαι σε αναζήτηση.. Interlife έχω σε άλλο αμάξι.. ρώτησα αλλά από ότι μου είπαν υπάρχει πρόβλημα. Δε καλύπτει τη γυάλινη οροφή και γενικά η θραύση κρυστάλλων είναι έως 1000 ευρώ.
Anytime δε βάζω που να με πληρώνουν μετά από παλιοτερη εμπειρία..
Από Hellas direct ήμουν ικανοποιημένος, θα την ψάξω και αυτή όπως και Allianz, eurolife, Generali και εθνική.
 
  • Like
Reactions: GreekNavy