TomorrowCar
Member
Vandaag reed ik van Amsterdam naar de Botlek. En dan neem je natuurlijk het nieuwe stukje A4 ,dat er sinds een half jaar of zo ligt, tussen Delft en Schiedam. Volgens de grote display reed ik keurig op de weg. Maar de navigatie had er echt nog nooit van gehoord. Er was een verschil in wat je op de display recht voor je ziet en de display op het console. De navigatie dacht constant dat ik op een landweggetje ergens in de polder zat. Het probleem begon voor Delft al. De navigatie wilde me dwars door het Westland naar een pontje in Maasluis hebben... Beetje jammer. Ik denk dat als ik een lange road trip door Europa ga maken, ik tenminste een losse navigatie mee neem of de iphone stand by.....
Ik heb zeker niet de beste ervaring met de navigatie, maar wanneer de navigatie een weg in het buitenland niet kent, zal hij je er ook niet langs sturen. Kom je (al dan niet expres) alsnog op een nieuw stuk weg dan kom je in veel gevallen uiteindelijk wel weer op de weg die de navigatie wel kent. Dat gezegd hebbende is een tweede navigatie wel aan te bevelen als Back-up. Je kunt bijvoorbeeld Here Maps op je smartphone zetten en de offline kaarten van het land waar je heen gaat downloaden. Scheelt je ook weer 3G/4G kosten.
Ik was blij dat ik dat had gedaan in ieder geval want ik heb tijdens onze vakantie nauwelijks kunnen navigeren door problemen met de Tesla navigatie. Voor en na de vakantie is de auto naar het SeC geweest, maar men kan niets vinden. Vandaag had ik de storing weer en moet ik opnieuw een afspraak maken. Ik hoop dit keer op een oplossing want het wordt nu toch echt vervelend.
Voor de belangstellende hieronder een link naar een filmpje waarin het probleem te zien is. Ik heb een bestemming opgegeven en na ongeveer 25 km stopte de navigatie ermee. De 15 a 20 km daarna blijft de navigatie steken ergens op de A50. In het filmpje rijdt ik al in Zwolle en ben ik de bestemming al voorbij. Wanneer ik rechtsaf sla kun je zien dat ik naast de weg rijdt volgens het grote scherm. De navigatie geeft verder geen enkele aanwijzing en denkt nog steeds dat ik ergens op de A50 ben.
20160819_160629000_iOS.MOV